manuály m@gnetpro

uživatelské manuály

manuály m@gnetpro / Galerie

Galerie

Galerie je modul, který umožní lehkou obsluhu a vkládání fotografií, videa a souborů. Je založen na principu prohledávání adresářové struktury.

Základní informace

Složka „gallery“ obsahuje podsložky, které reprezentují jednotlivé sekce galerie. Zde každá vytvořená složka je jednou sekcí galerie a obsahuje všechna data a inoformace (složky miniatur, náhledových obrázků, originálních obrázků, soubor „data.xml“, soubor „section.txt“).

názvech složek a souborů je zakázáno používat diakritiku (psat bez hacku a carek) a případné mezery mezi slovy nahradit spojovníkem (misto-mezery-spojovnik). Je doporučeno veškeré názvy psát malými písmeny abecedy, včetně přípon souborů.

Galerie automaticky řadí sekce a fotografie dle data, od nejstarší po nejnovější. Při výrobě lze požádat o změnu řazení.

Galerie je optimalizována pro formáty obrázků JPG a GIF.

Další úpravy

  • V případě změny vlastního náhledu, který je již vygenerován, je třeba tento soubor nahradit ve složce s náhledy. Veškeré soubory s náhledy se při generování nepřepisují. Pokud tedy chcete náhled vygenerovat znovu, je třeba soubor s náhledem nejprve smazat.
  • Názvy souborů a adresářů by měly obsahovat pouze povolené znaky bez diakritiky.
  • V případě, že chcete jako náhled reprezentující skupinu mít obrázek, který není v této sekci, stačí jej umístit přímo do root adresáře této sekce vedle souboru „section.txt“. V opačném případě bude zobrazen nejnovější obrázek ve skupině.

Příklad struktury složek

Struktura složek galerie 

nahoru